Poznajmy się

Witaj, nazywam się

 Edyta Płaskonka-Pruszak

– z wykształcenia jestem ekonomistą kultury, ponadto nauczycielem, instruktorem tańca o specjalności taniec ludowy. Z zamiłowania i zainteresowań poszukuję więzi i powiązań między ciałem a emocjami i ich wzajemnym wpływem na jakość życia. Stąd też testowanie mojego potencjału psychofizycznego od ruchu w tańcu ludowym i współczesnym, hatha jogi, ćwiczeń TRE® po jogę (gimnastykę) słowiańską kobiet i pisanie bajek (terapeutycznych) dla dzieci i dorosłych.

Zajęcia z wymienionej jogi słowiańskiej prowadzę z wykorzystaniem swojego doświadczenia w rozwoju osobistym, wiedzy instruktora tańca oraz wskazówek wyniesionych z warsztatów z instruktorkami Gimnastyki Słowiańskiej Kobiet wg tradycji białoruskiej. Natomiast ćwiczenia TRE® (jestem Providerem TRE® – nr Certyfikatu: 015/2019/JW) praktykuję dla swojego dobrostanu wewnętrznego i harmonii systemu nerwowego z ciałem. Po tych ćwiczeniach zauważyłam również u siebie większą swobodę wykonywania ćwiczeń z jogi słowiańskiej kobiet.

Ogólnie mówiąc, lubię dzielić się z innymi swoimi pasjami, wiedą, doświadczeniem.

Pasjonuję się...

dwiema dziedzinami. Pierwsza, o ktorej tu wiele znajdziesz materiałów, jest emocjonalna, eteryczna, bliżej fizyki kwantowej, czyli zachwyt nad ucieleśnieniem (a moze to już uwielbienie ducha boskości/boginiczności ciała?). Druga dziedzina jest racjonalna, ponieważ interesuję się przemysłami kreatywnymi, ekonomią darą, a więc tym co przejawia się w materii, i tzw. gospodarce.

Dążę do...

perfekcjonizmu już nie 🙂 Jakość życia, jego lekkość, odczuwanie obfitości i bogactwa w sobie to mnie nęci i kusi. I kreatywność! Kreatywność życia, wyrażania się, bycia sobą w dosorsłości, a nie dziecięcych zależnościach. Jeżeli do czegoś dążę, to do doświadczania drogi do odkrywania czym jest moje Życie i jaki ma Ono sens.

Oprócz jogi (gimnastyki) słowiańskiej kobiet wszystkie pozostałe zajęcia są skierowane do każdej z płci, niezależnie od wieku, czy kondycji fizycznej. Ćwiczenia od strony fizycznej są dostosowywane do możliwości uczestniczących. Istnieją nieliczne przeciwskazania (szczegóły w opisie poszczególnych zajęć). Zaleca się również, by w pierwszej kolejności z zajęć skorzystali dorośli (przynajmniej jeden rodzic/opiekun) zanim rozpocznie się pracę z ich nieletnimi podopiecznymi.

Lista może być długa, ale sesje są przede wszystkim dla osób zestresowanych na co dzień, czy w/po pracy, np.: dla wysokowrażliwych (nadwydajnych mentalnie), w trakcie lub po terapii (zwłaszcza DDA/DDD), par starających się o dziecko, osób pracujących w służbach mundurowych, czy pragnących odczuć wewnętrzną harmonię i spokój, również doświadczających lekkich stanów depresyjnych, szukających odpowiedzi na pytanie „kim jestem?”.

Shopping Cart